Sıvı Kükürt

sivikukurt

 

Sıvı Kükürt Nedir ?

Sıvı Kükürt; toprağın kireç ve tuzluluğunun çözdürülmesi, toprak asitliğinin artırılması ve toprağın PH’sının düşürülmesinde uygulanabilecek etkin bir üründür.

Sıvı Kükürt Ne işe Yarar ?

Sıvı Kükürt ; toprağa nefes aldırır ve tansiyonunu ayarlar, Toprağın soğuk aylarda ısısını ayarlamaya yardımcıdır. Yüksek pH dan dolayı sıvı kükürt toprağın alamadığı makro (Azot, Fosfor, Potas vb.) ve mikro ( çinko, demir, kobalt, mangan vb. ) besin elementlerinin alımını kolaylaştırır. Sıvı Kükürt , Elementel Kükürt formunda olduğu için sülfat ve benzeri bağlı kükürt formlarından yaklaşık dört kat daha etkilidir.

Sıvı Kükürt Ne için Kullanılır ?

Sıvı Kükürt; damlama, yağmurlama sistemleri ile kullanıma en uygun Elementel Kükürt formudur. Sıvı Kükürt partikül çapları 5 mikrondan düşüktür. Bu seviyelerin hepsi damlama, yağmurlama ve ilaçlama (HOLDER) sistemlerinde kolaylıkla kullanılabilir.

Sıvı Kükürt Neden Oluşur ?

Sıvı Kükürt ; Toplam kükürt (S) içeriği ortalama %80 dir, Bu oran toplam SO3 (kükürttrioksit) kaynağı olarak % 200 düzeyine karşılık gelmektedir. Sıvı Kükürt formunda olması nedeniyle toprak ıslahında kullanılabilecek etkin bir üründür. Sera örtüsüne zarar vermez. Kullanım miktarları toprak pH düzeyi ve yapısına göre farklılıklar gösterir.

Sıvı Kükürt Nasıl Uygulanır ?

Uygulama  sonrası ısıya bağlı olarak 2-3 hafta sonra etkisini göstermeye başlar.
20 gün aralıklarla uygulanabilir.

Aşağıdaki tablo uygulanmaya yardımcı bir tablodur.

Toprak pH düzeyini 6.50′ye ayarlamak için gerekli sıvı kükürt miktarı (L/dekar)
Toprak pH
İdeal pH
Kumlu Toprak
Tınlı Toprak
Killi Toprak
8.5
6.5
3,5
4,5
5,0
8.0
6.5
2,5
3,5
4,0
7.5
6.5
1,5
2,5
3,0
7.0
6.5
1,0
1,5
2,0

Sıvı Kükürt’ün toplam SO3 kaynağı yaklaşık % 200 düzeyindedir.

Sıvı Kükürt SC formundadır.

Sıvı Kükürt Nasıl Hazırlanır ?

sıvı kükürt köseoğlu ak kükürt sıvı kükürt fiyatları kükürt borsası

Sıvı Kükürt, kullanıma hazırlanırken seyreltme (sulandırma) işlemi ayrı bir kapta yapılmalıdır. Sulandırma ayrı bir kap içinde iki üç misli su ile sulandırılmalı ve kullanım aracı içine su üzerine boşaltılmalı ve karıştırılmalıdır. Sulandırma ürün kabı içinde yapılır ve birkaç gün içinde kullanılmazsa taşlaşmaya neden olabilir. Önerilen kullanım şekli ve dozu dışında kullanımdan dolayı meydana gelebilecek zararlardan firmamız sorumlu değildir.

koseoglu-ilan-703x1024